Program pilotażowy WF z klasą

 


 

DSC06883aNasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w pilotażowym programie „WF z klasą"! Jest to nowy program CEO realizowany we współpracy z „Gazetą Wyborczą" i portalem Sport.pl, finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Ta akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach i pokazać, że lekcje wychowania fizycznego prowadzone w mądry i nowoczesny sposób zachęcą dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu, poprawiając ich kondycję i zdrowie.
Nasz blog na stronie blogi CEO to Gimnazjum Dobiegniew.

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumdobiegniew/

Projekt edukacyjny "WF z klasą" w fotografii:

Galeria projektu

W ramach działań związanych z uczestnictwem w w/w programie:

  • założyliśmy szkolnego bloga na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej, na którym relacjonujemy na bieżąco nasze działania (blogiceo.nq.pl/gimnazjumdobiegniew),
  • zorganizowaliśmy Sportowy Okrągły Stół, w trakcie debaty wiele problemów zostało rozwiązanych, a te które nie były możliwe do rozwiązania, nie stały się przyczyną mniejszej aktywności uczniów na lekcjach wf-u. Wspaniała atmosfera spotkania, jej konstruktywny charakter, utwierdziły wszystkich uczestników w przekonaniu o konieczności organizowania takich spotkań.
  • włączyliśmy się w organizację i udział w Dobiegniewskiej Lidze Piłki Siatkowej, gdzie jesteśmy najmłodszą drużyną, ale jedną z najbardziej walecznych.

Po zakończeniu programu pilotażowego szkoła otrzyma certyfikat WF Z KLASĄ.

 

Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie@2012-2017